AAF sürət avtomobillərinin sərgisini təşkil edib
Mayın 18-də “Sürətin evolyusiyası” layihəsinin ikinci günündə sürət avtomobillərinin və “Supercar”ların nümayişi keçirilib.
Azərbaycan Avtomobil Federasiyasının (AAF) təşkilatçılığı, “Nazar Holdinq” və Bakı Şəhər İcra Hakimiyyətinin dəstəyi ilə təşkil edilən sərgidə müxtəlif növ sürət avtomobili təqdim edilib.
Səhər saat 11-dən başlayaraq axşam saat 19-dək davam edən nümayiş paytaxtın Əziz Əliyev küçəsindən Qoşa Qala qapısının qarşısınadək olan ərazini əhatə edib.
Sürət həvəskarlarının ürəyini fəth edən bu avtomobillər təkcə dinamik xüsusiyyətləri ilə tanınmır. Həmin avtomobillər, həm də texnologiya və innovasiyalarla insan potensialının zənginliyinin təsdiqidir.
Ümumiyyətlə, “Sürətin evolyusiyası” sərgisi keçirildiyi 2 gün ərzində ziyarətçilər həm müxtəlif növ avtomobilləri seyr edib, nəqliyyat vasitələri barədə daha geniş məlumat əldə etmək imkanı qazanıb,
həm də avtomobil həvəskarlarının bir-biri ilə ünsiyyətinə şərait yaradılıb. Bununla da iki gün ərzində klassik avtomobillərdən sürət avtomobillərinədək sürətin evolyusiyasını izləmək mümkün olub.

AAF Organizes Speed Cars Exhibition
On May 18, the second day of the “Evolution of Speed” project featured a dynamic display of speed cars and supercars.
Organized by the Azerbaijan Automobile Federation (AAF) with the support of Nazar Holdings and the Baku City Executive Authority, the exhibition showcased a wide variety of high-performance vehicles.
The display began at 11:00 and continued until 19:00, taking place along Aziz Aliyev Street, extending to the area in front of the Gosha Gala Gate.
These vehicles, which captured the hearts of speed enthusiasts, are known not only for their dynamic performance but also as a testament to human ingenuity in technology and innovation.
Overall, during the two-day “Evolution of Speed” exhibition, visitors had the opportunity to admire a diverse range of automobiles, gain in-depth information about the vehicles, and connect with fellow car enthusiasts.
The event allowed attendees to experience the evolution of speed - from classic cars to cutting-edge speed machines - all in one setting.