Bakıda Beynəlxalq Avtomobil Federasiyası (FIA) həftəsi davam edir. Bu gün səhər saatlarından FIA  prezidenti Mohammed Ben Sulayemin iştirakı ilə FIA Baş Assambleyası çərçivəsində iclaslar başlayıb. Qeyd edək ki, FIA həftəsində iştirak etmək üçün dünyanın müxtəlif ölkələrindən avtomobil təşkilatları, avtomobil idmanının görkəmli simaları Bakıda bir araya gəliblər.
İllik və ya növbədənkənar çağırılan Baş Assambleya FIA-nın ali qərarverici orqanıdır və Beynəlxalq Avtomobil Federasiyasının üzv təşkilatlarını təmsil edən avtoidman federasiyalarından (klublardan) və mobillik sahəsində fəaliyyət göstərən klublardan ibarətdir. Hər il fərqli ölkələrdə keçirilən bu tədbirin məqsədi avtomobil idmanı və sənayesi sahəsində müxtəlif mövzuları müzakirə etməkdir.
Ümumilikdə, Federasiyanın Bakı tədbirlərində 128 ölkədən gələn nümayəndələr, klub təmsilçiləri, həmçinin onlayn şəkildə tədbirə qoşulan nümayəndələr iştirak edir.
FIA Baş Assambleyalarının daxili iclasları  dekabrın 8-dək davam edəcək.   Dekabrın 8-də isə Heydər Əliyev Mərkəzində FIA Baş Assambleyasının yekun iclası olacaq.

The meetings of the FIA General Assemblies started in Baku
The International Automobile Federation (FIA) week continues in Baku. Meetings within the framework of the FIA ​​General Assembly began today in the morning with the participation of FIA President Mohammed Ben Sulayem. It is worth noting that various automobile organizations around the world and outstanding faces of motorsports have gathered in Baku.
The General Assembly, convened annually or in an extraordinary manner, is the supreme decision-making body of the FIA ​​and consists of motorsports federations (clubs) representing member organizations of the International Automobile Federation and clubs operating in the field of mobility.
In general, participants from 128 countries, club representatives, as well as online representatives take part in the Baku events of the Federation.
Internal meetings and gatherings of the FIA General Assemblies will continue until December 8. On December 8, the final meeting of the FIA ​​General Assembly will be held at the Heydar Aliyev Center.